Strona główna | Mapa serwisu |
Praktyki > Wymogi pisania sprawozdań

Wymogi pisania sprawozdań
 
Zasady ogólne pisania sprawozdania dla studentów wszystkich specjalności są takie same:
- Sprawozdanie z przebytej praktyki przygotowuje student w formie pisemnej, ale UWAGA !!!! proszę prace drukować dwustronnie !!!!!!
- Sprawozdanie w formie maszynopisu musi liczyć minimum 5-10 stron,
- Czcionka 12 lub 13,
- Odstęp pomiędzy wierszami 1,5
- Sprawozdanie przygotowuje się w trzech egzemplarzach (jeden pozostaje w przedsiębiorstwie, drugi w PWSZ im. Witelona, trzeci student zatrzymuje dla siebie),
- Sprawozdanie będzie oceniane przez wykładowcę wyznaczonego przez dyrektora instytutu wg obowiązującej w szkole skali ocen.
- Warunkiem zaliczenia praktyki jest uzyskanie pozytywnej oceny przedłożonego sprawozdania i pozytywna ocena przebiegu praktyki ze strony zakładu (instytucji).
- Studenci zwolnieni z obowiązku odbywania praktyk przygotowują sprawozdania (raporty) z przebiegu swojej pracy w aktualnym miejscu zatrudnienia.

Wymogi szczegółowe do napisania sprawozdania z praktyki
Dotyczy studentów: stacjonarnych, niestacjonarnych, zwolnionych z praktyki

Sprawozdanie z praktyki po II roku powinno mieć charakter raportu diagnostycznego dotyczącego problematyki komputeryzacji (istniejącej lub planowanej) wybranych funkcji, bądź jednostek organizacyjnych         przedsiębiorstwa.
W sprawozdaniu student dokonuje krytycznej oceny systemów komputerowych (jeśli istnieją) w zakresie ich wykorzystania, korzyści dla pracowników i przedsiębiorstwa, a także dodatkowych wymagań, jakie nakładają na użytkowników. Może to być także studium możliwości zastosowań informatyki w przedsiębiorstwie (określenie wymagań na odpowiedni system komputerowy, propozycja usług systemu i jego zakresu funkcjonalnego, koncepcja struktury, itp.), jeśli w przedsiębiorstwie brak komputeryzacji.
W treści raportu student wykazać się powinien znajomością odpowiednich metod logicznej analizy i zdolnością do formułowania własnych opinii i sądów.

Celem praktyki jest poznanie oraz uczestniczenie przez studenta w:

  • procesach informacyjnych i decyzyjnych  przedsiębiorstwa (instytucji), bądź jej jednostek, 

  • praktyka powinna dać możliwość samodzielnej oceny lub wykonywania zadań: organizacyjnych, analitycznych, badawczych i  projektowych, planistycznych kontrolnych, finansowych.  W miarę możliwości powinna stworzyć studentowi warunki uczestniczenia w posiedzeniach grup odpowiedzialnych za informatyzację przedsiębiorstwa. Podczas  praktyki po II roku student powinien również podjąć samodzielne badania dające podstawę do wyboru tematu pracy  dyplomowej.  W tym zakresie student  zrealizować powinien zadania i projekty zalecone przez promotora w  trakcie zajęć seminaryjnych.

  • Copyright ©2004-2006 by jadrys2 GG:3330880